suitable slimming diets

رژیم های لاغری صحیح

رژیم های لاغری صحیح شامل تمامی مواردی است که علاوه بر حفظ سلامتی عمومی بدن در رساندن مواد مغذی و بر طرف نمودن احتیاجات اساسی سلول های بدن وکاهش وزن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف نقش اساسی ایفا کرده و در هیچ یک از موارد ذکر شده کم کاری و بی توجهی را شاهد نباشیم. افراد چاقی که به دنبال کاهش وزن هستند به کمک رژیم لاغری صحیح که توسط متخصصین تغذیه ارائه می گردد می توانند به وزن ایدئال خود دست پیدا کنند، این رژیم ها بر اساس استایل و ویژگی های منحصر به فرد هر شخص طراحی می شود وممکن است آن رژیمی که برای یک نفر حیاتی تصور شود برای شخص دیگری مرگ بار باشد.

لاغری آسان می شود اگر…

لاغری آنقدرها که گمان می کنید محال و دور از دسترس نیست شما با رعایت نکاتی ریز که ممکن است تا کنون به آنها فکر نکرده باشید می توانید لاغری را آسان وبدون زحمت به دست آورید.

  • به میزان مصرف خوراکی های خود فکر کنید
  • به دوران تناسب اندام خود امیدوار باشید
  • آب را تا حد قابل توجهی مصرف کنید
  • تلویزیون وغذا خوردن همزمان را ترک کنید
  • تا زمان احساس گرسنگی شدید خوردن را فراموش کنید
  • دوساعت در میان، فعالیت کوچکی را انجام دهید
  • غذاهای حاضری را با میان وعده های سالم دست ساز خود جایگزین کنید.
  • بیشتر راه رفته واز پله ها استفاده کنید.
  • میوه ها را فراموش نکنید
  • شیر کم چرب گزینۀ بهتری است

لاغری آسان

عوارض رژیم های لاغری سریع

اگر چه انتخاب رژیم هایی مناسب بسیار حائز اهمیت است اما روش اجرا وپایبندی به اصول آن از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا اگر شما در نیمه راه خسته ودلزده شوید و رژیم را رها نمایید ممکن است صدمات جدی و جبران ناپذیری را به بدن خود وارد نمایید ، مثلا وارد شدن حجم زیادی چربی به یکباره در بدن باعث وارد شدن فشار زیاد به قلب و رگ های قلبی و بالا رفتن ناگهانی فشار خون می شود.

 رژیم های لاغری صحیح به افراد کمک می کنند تا فرد بدون احساس گرسنگی بتواند به کاهش وزن پرداخته وچربی های اضافی خود را دفع نماید ، احساس گرسنگی شدید در طولانی مدت خطر افزایش سرطان سینه و رحم را افزایش داده و فرد را در برابر این دو سرطان آسیب پذیر می کند، زیرا احساس گرسنگی باعث آزاد شدن چربی های بدن ودرنتیجه ماده ای به نام استروژن می گردد، این ماده حامل ترکیبی به نام DDT است که عامل اصلی ایجاد سرطان سینه و رحم می باشد.

کیسه صفرا زمانی ایجاد می شود که افراد بدون تبعیت از رژیم های لاغری صحیح به کاهش سریع وزن می پردازند، این امر باعث سوخت وساز ناقص چربی ها در کبد می گردد و کبد آنها را به صورت صفرا در کیسه ای با همین نام ذخیره می کند، این صفرا ممکن است بعد از گذشت زمانی چند به سنگ تبدیل شده وباعث درد و آزار افراد گردد، حال اگر شما در زمان معین وبه صورت منظم غذا مصرف کنید اسیدهای تولید شده صفرایی که از غذا انرژی خود را تأمین می کنند مانع تولید سنگ صفرا می شوند و در غیر این صورت تولید اسیدها با کندی صورت گرفته ونتیجه آن جزء ایجاد سنگ صفرا نیست.

عوارض رژیم های لاغری سریع

رژیم لاغری صحیح

برخی از افراد به خاطر استرس های وارده به آنها رو به پرخوری آورده واضافه وزن پیدا می کنند علاوه بر عوامل استرس زای بیرونی کم خوابی نیز می تواند یکی از دلایل برهم خوردن متابولیسم بدن بوده واثرات مخربی بر وزن متعادل وایجاد چاقی داشته باشد، علاوه بر اعمال رژیم های لاغری صحیح انجام ساعات خواب مناسب را در نظر داشته باشید تا بتوانید در حد مطلوب وزن کم کنید.

به تنظیم یک استراتژی جدید در رژیم غذای تان بی اندیشید زیرا عادت کردن به خوردن های بی دلیل و از روی احساسات مختلف شما را از هدفتان دور می کند، اگر در گذشته بدون برنامه ریزی ودر صورت نیاز روانی به تغذیه می اندیشیدید، امروز که به دنبال رژیم های لاغری صحیح هستید دیگر مجبورید از اصولی پیروی کنید که شاید با احساسات رابطۀ خوبی نداشته باشند و بیشتر اصول علمی و تحقیقات پزشکی ملاک تغذیه قراربگیرند پس تا می توانید به آنها عادت کنید.

یکی از نکات کلیدی در رژیم های صحیح، پایان بخشیدن به خوردن قبل از سیری کامل است که حس بد سنگینی را گرفته و سرزندگی را بعد از تناول غذا به شما تقدیم می کند، اگر به دنبال کاهش وزنی مفید و البته مداوم هستید این ترفند را به خاطر بسپارید.

رژیم لاغری صحیح

رژیم غذای مناسب برای لاغری

تحقیقات نشان داده است که رابطه ای تنگاتنگ بین تعداد باکتری های مفید معده و وزن افراد وجود دارد یعنی هرچه وزن بالا می رود تعداد این باکتری ها کاهش می یابد، زیرا این باکتری ها می توانند با جذب مواد مفید ومغذی خوراکی ها در بهبود وافزایش کارایی دستگاه گوارش و در نهایت سلامتی و کاهش وزن تاثیر چشمگیری داشته باشند، اگر دستگاه گوارش نتواند به خوبی مواد مفید را جذب و مواد مضر را دفع نماید ما شاهد انباشته شدن مقدار زیادی مواد سمی به صورت چربی در تک تک اعضای بدن مانند قلب ، کلیه ها ، اطراف شکم و… خواهیم بود.

. مصرف شیر و یا ماست کم چرب را در لیست رژیم لاغری خود بگنجانید.

. سالادهای رنگی خوشمزه خصوصاً اگر با روغن زیتون تکمیل شده باشند را سه نوبت در هفته مهمان میز غذا خوری خود بکنید.

. کاهش میزان قند هر چه بیشتر باشد بهتر است ولی تا ۵ حبه در شبانه روز مشکلی به وجود نمی آورد.

. از میان نان ها سنگک ونان جوی سبوس دار گزینه های محبوب سلامتی هستند.

. گوشت گوسفند ، مرغ ، ماهی اگر از نوع کم چرب باشند تأمین کنندۀ پروتئین بدن می باشند.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط