تزریق بوتاکس

عوارض بوتاکس چیست

امروزه همه ما با بوتاکس آشنایی داریم و در رابطه با آن نکات زیادی را شنیده ایم و حتی برخی از ما برای رسیدن به زیبایی از آن بهره گرفته ایم. همین مسئله باعث شده تا اطلاعات بسیار زیادی در این راستا در اختیار داشته باشیم. در واقع تزریق بوتاکس باعث شده افراد در مدت زمانی کوتاه از شر چین و چروک های صورت خود خلاص شوند و یا پوستی صاف و زیبا و حتی بینی خوش فرم و متناسب با صورت خود داشته باشند. هر کدام از این روش ها با توجه به تشخیص پزشک و البته نیاز بیمار اعمال شده است. اما نکته ای که کمتر به آن پرداخته می شود و به نوعی میان ویژگی های مثبت بوتاکس گم شده، عوارض آن است. مطمئنا آگاهی از این مسئله کمک می کند تا با آگاهی بیشتری به سراغ بهره گیری از آن بروید. با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس پیشانی

عوارض بوتاکس چیست؟

همانطور که میدانید هر روش درمانی- زیبایی علاوه بر اینکه مزایا و ویژگی هایی را با خود به همراه دارد، عوارضی را نیز برای افراد به وجود می آورد. معمولا پزشکان تلاش می کنند که از بروز عوارض جلوگیری کنند تا افراد بدور از هرگونه آسیب به خواسته خود دست پیدا نمایند اما نکته اینجاست که برخی از عوارض بوتاکس اجتناب ناپذیر بوده و همواره ظاهر می شوند. از جمله این عوارض عبارتند از:

  • خارش
  • تورم
  • قرمزی
  • کبودی
  • سردرد
  • التهاب

عوارض بوتاکس زیر چشم

مزایای تزریق بوتاکس چیست

همانطور که میدانید یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود افراد به سراغ بهره گیری از تزریق بوتاکس بروند، فلج کردن عضلات بدن به منظور از بین بردن چین و چروک است. اما نکته اینجاست که بهره گیری از این سم دارویی، خواص دیگری را نیز با خود به همراه دارد. در واقع باعث می شود افراد ظاهری زیبا و جوان بدست اورند و حتی شادابی پوست انها را دو برابر می کند. همچنین از دیگر مزایای بوتاکس میتوان به مواردی همچون جلوگیری از تعرق زیاد، کاهش دردهای میگرنی و سردردها اشاره کرد. برای اینکه بتوانید از این مزایا بهره مند شوید توصیه می شود که حتما به پزشکانی متخصص و باتجربه و البته کلینیکی معتبر مراجعه نمائید. این مسئله کمک می کند بدور از هرگونه آسیب به خواسته خود دست پیدا کنید.

دیگر عوارض تزریق بوتاکس

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود افراد خود را از دستیابی به پوستی شاداب، زیبا و جوان منع کنند، معایب بوتاکس است. همانطور که میدانید هر روش درمانی عوارض و معایبی را با خود به همراه دارد که باعث می شود افراد از رسیدن به نتیجه مطلوب بازمانند. برخی از این معایب عبارتند از: احساس تهوع در ساعات اولیه پس از تزریق، امکان بروز واکنش های آلرژیک و حساسیت زا، عفونت های غیرقابل کنترل، التهاب پوستی و قرمز شدن ناحیه تزریق. معمولا توصیه می شود با مراجعه به پزشک و برگزاری یک جلسه مشاوره نسبت به این مسئله آگاهی پیدا کنید.

عوارض بوتاکس صورت

ماندگاری بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مهمترین سوالاتی که افراد پس از مراجعه به پزشک مطرح می کنند، میزان ماندگاری نتیجه مطلوب است. در این راستا باید به شما بگووییم که یکی از معایب بوتاکس، عدم ماندگاری دائمی آن می باشد. در واقع سم بوتاکس پس از مدتی با بدن سازگار شده و در نتیجه جذب بدن می شود. از همین رو نتیجه ماندگاری از خود به جای نمیگذارد. اما با اینحال افراد می توانند پس از هر بار تزریق چیزی حدود ۶ ماه از صورتی عاری از هرگونه چین و چروک لذت ببرند. نکته دیگر اینجاست اگر بعد از تزریق بوتاکس به نکات ایمنی و خصوصا مراقبت های بعد از عمل توجه ویژه ای نشان دادید، متوجه می شوید که پس از گذشت دو هفته، تغییراتی در حال ایجاد بر روی پوست شماست.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط