What is blepharoplasty

بلفاروپلاستی چیست

مسلما دیده اید که برخی از افراد در ناحیه پلک دچار افتادگی پوست پلک شده اند از همین رو درمان این مشکل یکی از اولویت های زندگی آنها قرار دارد. مطمئنا میدانید که روش های بسیار زیادی برای درمان این مشکل به دنیا معرفی شده است اما روش بلفاروپلاستی یکی از بهترین گزینه هایی است که پزشکان همواره به استفاده از آن تاکید دارند. در واقع بلفاروپلاستی همان جراحی پلاستیک پلک است که پف پلک ها و به نوعی افتادگی پلک را از بین می برد و ظاهری ۸ تا ۱۰ سال جوانتر را به افراد هدیه می دهد. همه ما چشم ها را یکی از تاثیرگذارترین عضو صورت میدانیم از همین رو برطرف کردن مشکلات مرتبط با آن باید در الویت باشد. در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه می دهیم.

بلفاروپلاستی با پلاسما جت

در ابتدای هر چیزی باید بدانید که عمل زیبایی بلفاروپلاستی و پلاسما جت تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند، در روش بلفاروپلاستی پزشکان تلاش می کنند تا با ایجاد برش هایی بسیار سطحی، افراد را به خواسته شان برسانند. اما این مسئله کاملا در روش پلاسما جت متفاوت بوده و پزشکان با ایجاد گرمای زیاد و البته متناسب با پوست، سوختگی های سطحی را در لایه های سطحی به وجود می آورد. این سوختگی ها پس از مدتی برطرف شده و منجر به رسیدن به نتیجه دلخواه می شود. برای بهره گیری از این روش ها بهترین گزینه این است که در ابتدا نسبت به تمامی موارد موجود اطلاعات کاملی بدست آورده و سپس به سراغ پزشک بروید.

بلفاروپلاستی با پلاسما جت

بلفاروپلاستی پلک بالا

مطمئنا آگاهی از تمام مسائلی که در رابطه با روش بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی پوست پلک وجود دارد به شما کمک می کند تا راحت تر و با خیالی آسوده تر به سراغ انجام آن بروید. در رابطه با روش انجام این عمل باید به شما بگوییم که این روش نوعی جراحی برای بهبود بخشیدن به ظاهر پلک ها می باشد که بسیاری از افراد به منظور رفع مشکل دست به انجام آن میزنند زیرا دورا نقاهت بسیار طولانی و طاقت فرسایی را با خود به دنبال دارد. در این روش در ناحیه مورد نظر برشی ایجاد می شود و عملیات مورد نظر را انجام می دهند و افراد را به نتیجه دلخواه میرسانند.

بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک پایین

منظور از بلفاروپلاستی پلک پایین؛ عملی است که افراد از آن به منظور برطرف کردن پف زیر چشم استفاده می کنند. در واقع کیسه های چربی تجمع شده در ناحیه تحتانی چشم باعث می شود ظاهری نامعقول و زشت برای افراد فراهم آید. برای انجام این عمل پزشکان برش بسیار نازکی را در قسمت پایینی مژه که با چین های طبیعی پلک موازی هستند ایجاد کرده و چربی های اضافه را خارج می نمایند. دقت داشته باشید آن دسته از افرادی که از پوست اضافه در آن ناحیه بهره مند هستند نیاز به برش های هلالی کوچک دارد که پس از اتمام عملیات جای بخیه برش به هیچ عنوان قابل رویت نیست. البته برخی از پزشکان از امواج لیزر به جای تیغ جراحی استفاده می نمایند که میتواند مزایای بسیار زیادی را با خود به همراه داشته باشد.

بلفاروپلاستی پلک پایین

بلفارو پلاستی بینی

بلفاروپلاستی بینی نوعی کوچک کردن و خوش فرم کردن بینی است که اغلب بر روی بینی های گوشتی نتیجه بخش خواهد بود. در این روش پزشکان تلاش می کنند تا با برش های دقیقی که در ناحیه مربوطه ایجاد می نمایند، افراد را به خواسته شان برسانند. دقت داشته باشید که این برش ها به گونه ای انجام می شود تا جای هیچگونه اسکار در ناحیه مربوطه باقی نماند و ساختار طبیعی بینی حفظ شود. پس از اتمام این مراحل نوبت به بخیه زدن پوست میرسد. این بخیه ها کاملا جذبی بوده و پس از گذشت یک هفته از بین میروند. دقت داشته باشید که در برخی موارد پزشکان از لیزر برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده می نمایند.

هزینه بلفارو پلاستی

از مهمترین مواردی که در رابطه با بلفاروپلاستی وجود دارد، هزینه انجام آن است. زیرا تا زمانی که هزینه انجام آن با بودجه افراد همخوانی نداشته باشد به سراغ انجام ان نمیروند. از همین رو اغلب توصیه می شود قبل از هرچیزی با پزشک مربوطه جلسه مشاوره ای ترتیب داده و نسبت به تمامی موارد موجود اطلاعات کاملی بدست آورید. البته عواملی وجود دارد که در تعیین هزینه نهایی دخیل می باشد و میتواند آن را دستخوش تغییرات کند. از جمله این عوامل به دستمزد پزشک، کلینیک زیبایی، کیفیت خدمات و تجهیزات ارائه شده می باشد.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

23+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط