میکرونیدلینگ و مزوتراپی چیست

میکرونیدلینگ و مزوتراپی چیست

روش میکرونیدلینگ که درواقع یکی از راه‌های رفع مشکلات پوستی است نه تنها روشی نوین و جدید نیست بلکه بیش از ۵۰ سال نیز قدمت دارد در این روش که شامل استفاده از سوزن‌های باریک جهت ایجاد صدها حفره بسیار نازک روی پوست است برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی استفاده می‌شود. مزوتراپی نیز یکی دیگر از روش‌های درمان مشکلات پوستی است که در آن روش نیز داروها با استفاده از سرنگ‌های بسیار نازک در زیر لایه‌های سطحی پوست تزریق و سپس درمان را آغاز می‌کنند. هر دو روش برای درمان مشکلات پوستی پیشنهاد شده است.

فواید میکرونیدلینگ و مزوتراپی

کسانی که روش درمانی میکرونیدلینگ را پیشنهاد می‌کنند بر این تصور هستند که این روش می‌تواند مشکلات پوستی از جمله چین و چروک‌های ایجاد شده روی پوست و یا جای جوش‌های کهنه و زخم های عمیق را درمان کند. مهمترین فایده میکرونیلینگ ایجاد سوراخ‌های میکرونی روی پوست است تا سرم‌های مخصوص بتوانند جذب پوست شوند و نتیجه بهتری حاصل شود. مزوتراپی نیز روش دیگری برای درمان مشکلات پوستی است که با استفاده از تزریق دارو با سرنگ‌های نازک و ظریف در زیر لایه‌های سطحی پوست فرایند درمان را برای مشکلات پوستی شما آغاز می‌کنند .

فواید میکرونیدلینگ و مزوتراپی

تفاوت مزوتراپی و میکرونیدلینگ

تفاوت اصلی مزوتراپی با میکرونیدلینگ در این است که در مزوتراپی از دارو استفاده می شود اما در میکرونیدلینگ پوست بدون استفاده از دارو برای ترمیم خود مجبور به تولید بالای کلاژن می شود. هر چند که می توان در میکرونیدلینگ هم از داروهای مزوتراپی استفاده کرد؛ اما این روش به خودی خود شامل استفاده از دارو نمی شود.

در روش مزوتراپی متخصص داروهای مفید و مورد نیاز بدن را با استفاده از تشخیص خود از طریق تزریق با سرنگ‌های نازک به زیر سطحی‌ترین لایه‌های پوست تزریق می‌کند و این کار را ممکن است برای چند جلسه تکرار کند تا درمان پوست شما کامل شود ولی در میکرونیدلینگ متخصص به وسیله یک سوزن بسیار نازک شروع به ایجاد حفره‌هایی با قطر‌های میکرونی در لایه‌های سطحی پوست کرده و پس از آن دارو یا کرم‌های مناسب مشکل پوستی افراد را روی پوست قرار می‌دهد تا از طریق حفره‌های ایجاد شده روی پوست بدن جذب شده و مراحل درمان آغاز گردد البته این روش از درمان نیز ممکن است چند جلسه تکرار شود تا منجر به بهبودی کامل مشکلات پوستی افراد گردد. هر دو روش برای درمان مناسب و مطلوب خواهد بود.

تفاوت مزوتراپی و میکرونیدلینگ

عوارض جوانساز پوست صورت

میکرونیدلینگ و مزوتراپی نیز مانند سایر روش‌های درمان در علم پزشکی می‌تواند عوارض و معایبی به همراه داشته باشد که هرچند خفیف و موقتی ولی جزء عوارض آنها طبقه بندی می‌شوند. از جمله عوارض مشترک این دو روش که ممکن است برای افراد در معرض این نوع درمان‌ها قرار گیرد التهاب‌های موقت و قرمزی‌های ایجاد شده روی پوست است که معمولا موقتی بوده و زود رفع می‌شوند. در میکرونیدلینگ ممکن است محل درمان پوسته پوسته شده و به مرور پوست جدید ایجاد شده و مشکل شما رفع گردد.

در هر صورت جای نگرانی نیست چرا که کلیه عوارضی که تاکنون در مورد این دو نوع روش درمانی گزارش شده است همگی در حد ضعیف و بسیار خفیف بوده و معمولا موقتی و زودگذرند. البته باید توجه داشته باشید که این عوارض محدود در کلینیک‌های معتبر بروز می‌کند و چنانچه برای درمان به پزشک غیرمتخصص مراجعه شود این عوارض نیز حادتر می‌شوند.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

27+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط