میکرونیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ چیست

همانطور که می دانید زیبا سازی پوست یکی از راه هایی است که افراد برای داشتن صورتی زیباتر و جذاب تر همواره به دنبال آن هستند. اما با پیشرفت دنیای امروزی تکنولوژی هر لحظه آنقدر به سمت جلو حرکت می کند که نمی توان به درستی تصمیم گرفت کدام یک از روش های زیبا سازی صورت نتیجه و عملکرد بهتری خواهد داشت. در این مقاله به بررسی اینکه میکرونیدلینگ چیست و برای پوست بدن چه فوایدی دارد، خواهیم پرداخت.

میکرونیدلینگ چیست

دستگاه میکرونیدلینگ صورت یکی از روش هایی است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده و نتایج خوبی نیز در اختیار آنان قرار داده است. در واقع میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ریز میلیون ها میکروکانال در پوست ایجاد می کنند و با تحریک کلاژن سازی باعث ترمیم ساختار و عملکرد پوست آسیب دیده شده و در نهایت باعث تغییر آن می شود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ خانگی

با توجه به اینکه میکرونیدلینگ یکی از بهترین روش هایی است که میتواند زیبایی را به صورت برگرداند، اما تاکنون به میکرونیدلینگ خانگی فکر کرده اید؟ امروزه دستگاه های زیادی در این راستا وجود دارد که میتواند در رسیدن به نتیجه نقش مهمی ایفا کند. از جمله این دستگاه ها عبارتند از:

  • دستگاه درماپن

اگر بخواهیم از ویژگی های ظاهری این دستگاه بگوییم باید آن را به خودکاری با نوک گرد و مدور تشبیه نماییم که سوزن هایی ریز را در نوک خود تعبیه کرده است. این سوزن ها در حین حرکت همانند یک مهر می مانند و به با نفوذ به داخل پوست و سپس خارج شدن، سوراخ های ریزی را ایجاد می نمایند. بسیاری از افراد درماپن را بهترین دستگاه میکرونیدلینگ خانگی میدانند زیرا کار با آن بسیار ساده و آسان است. نکته مثبت این است که درمارولر و درماپن هر دو بر روی ساختمان پوست تاثیر گذاشته و با تحریک آن، تلاش می کند تا کلاژن های تازه تولید شود.

دستگاه درماپن

  • دستگاه درمارولر

این دستگاه که شباهت بسیار زیادی به قلم موهای غلتکی کوچک رنگ آمیزی دارد با در اختیار داشتن ۲۰۰ سوزن بسیار ریز این توانایی را دارد که افراد را به خواسته شان برساند. به عقیده بسیاری از افراد از این دستگاه میکرونیدلینگ خانگی استفاده نمود و نتایج خوبی دریافت کرد. روش کار این دستگاه به گونه ای است که باید روی سطح دوار به حرکت در آید و کار خود را انجام دهد.

دستگاه درمارولر

میکرونیدلینگ پوست چیست

پزشکان از میکرونیدلینگ پوست به عنوان یک ابتکار جدید در زمینه درمان‌های پوستی یاد می کنند که می تواند خطوط ظریف پوست، اسکارها و ترک‌ های پوستی را به طور قابل توجهی کاهش ‌دهد. در این روش پزشکان برای استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ با وارد کردن سوزن ها به داخل پوست، باعث افزایش انتشار فاکتورهای رشد از فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و بهبود عملکرد فاکتورهای رشد alpha و Beta می‌گردد. این فرایند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست ها می شود. اکثر بیمارانی که از این روش برای رسیدن به پوستی زیبا استفاده می کنند پس از آن اظهار داشته اند که پوستشان دچار قرمزی شده است. باید بدانید که این قرمزی موقتی بوده و در مدتی کوتاه از بین می روند.

میکرونیدلینگ مو

یکی از بدترین مشکلاتی که افراد خصوصا آقایان از پیر و جوان با آن دست و پنجه نرم می کنند، ریزش مو می باشد. ریزش مو یکی امروزه به روش های مختلفی قابل درمان است که میکرونیدلینگ مو یکی از بهترین آنها به حساب می اید. در این روش پزشکان تلاش می کنند با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارند، به تحریک اپیدرم های ریشه های مو میپردازد و افزایش رشد موها را با خود به همراه دارد. در واقع با توجه به تغییراتی که در قسمت پوست سر ایجاد می شود و با افزایش آزادسازی ندوتلیالی که از فاکتورهای افزایش رشد مو است، ریزش مو کاهش می یابد.

میکرونیدلینگ مو

عوارض میکرونیدلینگ چیست

مطمئنا هر روش درمانی علاوه بر مزایا، معایبی را با خود به همراه دارد. در واقع هیچگاه نمیتوان اطمینان داشت که یک روش بدون هرگونه ایراد است. میکرونیدلینگ نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. این عوارض عبارتند از:

  • قرمزی و تورم که معمولا پس از اولین درمان بروز پیدا می کند. که به صورت زخم های کوچک بوده و طی ۳ الی ۴ ساعت بر روی صورت حضور دارند.
  • ایجاد آلرژِی در بین افرادی که سابقه آلرژی های پوستی را دارند.
  • آن دسته از بیمارانی که از آکنه پیشرفته رنج می برند ممکن است پس از انجام میکرونیدلینگ جوش ها پاره شده و روند درمان را به تعویق بیاندازد.
  • پیگمانتاسیون، در صورتی ایجاد می شود که فشار بسیار زیادی در حین عملیات بر روی پوست اتفاق افتاد. همچنین قرار گرفتن در ساعات اولیه پس از انجام عمل میتواند نتیجه ای عکس برای افراد به همراه داشته باشد.
  • بروز کهیر و یا جوش در ناحیه صورت
  • التهابات و خارش های بسیار شدید در ناحیه صورت
  • تبخال که در بین افرادی که سابقه این بیماری را دارند شایع است و اغلب توصیه می شود از داروهای پیشگیری کننده استفاده نمایند.

منبع : کلینیک زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط