لیفتینگ بینی چیست

لیفت بینی

از گذشته تاکنون، افراد برای رسیدن به زیبایی روش های زیادی را تجربه کرده اند. اما با اطمینان میتوان گفت که پیشرفت علم و تکنولوژی تاثیر بسیاری در انجام عمل هایی با عوارض کم داشته است. این روزها به خوبی میدانیم که عمل جراحی بینی، از جمله شایع ترین جراحی کشور به حساب می آید. از همین رو تلاش شده تا برای کاهش عوارض و همچنین هزینه های سنگین، لیفت بینی را جایگزین آن نمایند. لیفت بینی شامل روش هایی برای اصلاح و بازسازی بینی می شود. آن دسته از افرادی که تمایل به ایجاد تغییراتی اندک بر روی دماغ خود دارند میتوانند از این روش استفاده نمایند و به نتیجه مطلوب نیز دست پیدا کنند. به همین واسطه در نظر داریم در ادامه این مقاله توضیحاتی در این راستا خدمت شما ارائه دهیم.

روش های فرم دهی بینی بدون عمل جراحی

همانطور که گفته شد این روزها لیفت بینی ، باعث شده تا افراد بسیار کمی به سراغ عمل بینی سنتی بروند. لیفت و یا فرم دهی بینی روش های مختلفی دارد که عبارتند از:

  • لیفت بینی با ژل

یکی از مرسوم ترین، روش هایی که برای لیفت بینی وجود دارد، تزریق ژل است. در واقع در این روش، ماده ای به نام فیلر در ناحیه بینی تزریق می شود و فرورفتگی های موجود را از بین می برد. این ماده از هیالورونیک های اسید ساخته شده که پس از تزریق بلافاصله جذب می شود و فرد را به نتیجه دلخواه میرساند. هر چند که ژل تزریق شده پس از مدتی اثر خود را از دست میدهد و افراد را برای ترمیم به کلینیک زیبایی میکشاند.

تزریق ژل به بینی

  • لیفت و فرم دهی بینی با نخ لیفت PDO

لیفت با نخ به علت اثرگذاری بالا طرفداران زیادی دارد. نخ PDO نوعی نخ مخصوص انجام لیفت بینی است که با نام پلی دی اکسانون نیز شناخته می شود. پزشکان از این روش با عنوان عملی موقت و کوتاه مدت یاد می کنند. هر چند که این روش به دلیل عوارضی که از خود به جای گذاشته طرفداران زیادی ندارد.

لیفت بینی با نخ

  • فرم دهی بینی با دستگاه پلاسماجت

پلاسما جت را نیز میتوان مدرن ترین روش لیفت بینی دانست. طی تحقیقاتی که در این رابطه صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که اساس کار روش پلاسما جت، به این صورت است که پلاسما جت با یونیزه کرده گاز میان اپلیکاتور و پوست، لایه سطحی پوست ( اپیدرم) را از حالت جامد به گاز تبدیل می‌کند؛ این عمل در نهایت باعث تحریک سلول‌های پوستی و بهبود بافت پوست می‌گردد. این روش علاوه بر حالت دادن به فرم بینی، در برطرف کردن چین و چروک صورت، افتادگی پلک و حتی برطرف کردن خال و انواع اسکار نیز موثر خواهد بود.

پلاسما جت بینی

  • فرم دهی بینی با آنزیم

این روش برای بینی های گوشتی که چربی زیادی دارند مناسب است. آنزیم ها موادی هستند که عمل خاصی در بدن انجام می دهند. برای کوچک کردن بینی با آنزیم از آنزیم های چربی سوز استفاده می شود. این با تزریق آنزیم چربی های موجود در زیر پوست بینی از بین رفته و بینی کوچک می شود.

لیفت قوز بینی

بینی های قوز دار و به خصوص بینی های عقابی عموما کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی هستند. اما برخی بینی ها قوز کمی دارند و نیازی به انجام عمل جراحی نیست. در این موارد می توان قوز بینی را با تزریق ژل برطرف کرد. به این صورت که فرورفتگی بالای قوز را با فیلر پر کرد. این روش علاوه بر ساده بودن، عوارض و دوران نقاهت ندارد و نتیجه بلافاصله پس از انجام کار قابل مشاهده است.

اثر لیفت بینی با ژل
لیفت بینی قوز دار با تزریق ژل

عکس قبل و بعد لیفت بینی

اگر در نظر دارید که از روش های لیفت بینی برای رسیدن به یک بینی دلخواه و زیبا استفاده کنید، باید در وهله اول به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمائید. پزشک با توجه به بررسی ها و آزمایش های دقیقی که در این راستا انجام می دهد نوع بینی و مشکلات آن را مشخص می نماید و سپس لیفتینگ مرتبط با آن را تعیین می کند. در واقع این راستا باعث می شود افراد یک بینی طبیعی و کاملا متناسب با قیافه و ظاهر خود داشته باشند.

عکس لیفت بینی

هزینه لیفت بینی چقدر است

یکی از مهمترین مسائلی که در رابطه با فرم دهی بینی وجود دارد؛ هزینه انجام آن است. در واقع افراد در نظر دارند تا عمل های جراحی خود را با کمترین هزینه به سرانجام برسانند و نتیجه ای مطلوب را نیز دریافت کنند. باید بدانید که عوامل زیادی در تعیین هزینه نهایی دخیل است که از جمله آنان میتوان به تخصص، مهارت، تجربه و البته روشی که پزشکان برای لیفتینگ بینی مورد استفاده قرار می دهند اشاره کرد. علاوه بر این، روشی که برای فرم دهی بینی استفاده می شود نیز در تعیین قیمت لیفت بینی تاثیر گذار هستند. توصیه می شود برای اطلاع از قیمت دقیق ابتدا با پزشک مشورت کنید و پس از مشخص شدن مناسب ترین روش برای فرم بینی شما، از هزینه نهایی اطلاع پیدا کنید.

آیا لیفت بینی قابل برگشت است؟

برخلاف تبلیغاتی که در راستای لیفت بینی دائمی انجام می شود، باید بگوییم که تقریبا تمام روش های لیفت بینی قابل برگشت است. برای مثال تزریق ژل در بینی به طور معمول بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. همچنین کسانی که لیفت عمودی بینی با نخ انجام می دهند، ماندگاری نهایتا ۶ ماهه را تجربه می کنند. البته برخی پزشکان اذعان دارند که لیفت افقی بینی با نخ دائمی است و برگشت پذیر نیست. فرم دهی بینی بدون جراحی برای تغییرات جزئی در فرم بینی مناسب است و به دلیل بدون عوارض بودن و ساده بودن انتخاب بسیاری از افراد است.

منبع: مطب پوست مو و زیبایی روژا

0

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط