پلاسما جت بینی چیست

پلاسما جت بینی چیست

انجام عمل جراحی بینی، یکی از پرطرفدارترین جراحی هایی است که هر ساله در کشور ما انجام می گیرد. این عمل که دوران نقاهت بسیار طولانی، هزینه های بسیار سنگین و البته سختی های خاص خود را با خود به همراه دارد، باعث شده تا امروزه روش های دیگری از جمله پلاسما جت بینی به افراد پیشنهاد شود. این روش که بدور از هرگونه درد و خونریزی انجام می گیرد، امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است. اگر به دنبال یک روش سریع و راحت برای کوچک کردن و خوش فرم کردن بینی خود هستید و از عمل جراحی و عوارض هایش هراس دارید، این مطلب را تا آخر بخوانید.

پلاسما جت بینی چگونه انجام میشود ؟

برای انجام پلاسما جت بینی ابتدا باید طی یک جلسه مشاوره حضوری، پزشک فرم بینی شما را بررسی کند و به شما بگوید که آیا کاندیدای مناسبی برای انجام پلاسماجت بینی هستید یا خیر. شما باید انتظاری که از نتیجه کار دارید را برای پزشک توضیح داده و پزشک نیز شما را از نتیجه ای که خواهید گرفت آگاه خواهد کرد. برای انجام پلاسماجت پزشکان پوست بینی را در نقاط ریزی در کنار هم می سوزانند. هر چقدر عمق این سوختگی بسیار کمتر از آن چیزیست که فکر می کنید اما پس از گذشت مدتی علاوه بر اینکه منجر به بهبود و ترمیم نقاط سوخته شده می شود، پوست بینی نیز جمع شده و در نهایت بینی کوچکتری را با خود فراهم می آورد.

پلاسما جت بینی گوشتی

یکی از مشکلات افرادی که بینی گوشتی دارند این است که کاندیدای خیلی مناسبی برای عمل جراحی نیستند زیرا ریسک جراحی بینی های گوشتی بالاست و ممکن است نتیجه خوبی نداشته باشد. به همین دلیل پلاسما جت یکی از بهترین راه ها برای کوچک کردن بینی های گوشتی می باشد. زیرا با این روش غیر از جمع شدن پوست بینی، چربی های زیر پوست بینی نیز تا حدی از بین می روند.

پلاسما جت قوز بینی

بینی هایی که قوز دارند، معمولا کاندیدای مناسبی برای پلاسما جت نیستند. الیته در نهایت پزشک باید تشخیص دهد که این روش برای بینی شما مناسب است یا خیر. اما به طور کلی بینی های استخوانی و قوز دار با روش های دیگر مانند تزریق ژل و لیفت با نخ نواقصشان برطرف می شود. دلیل این مسئله هم خیلی ساده است: پلاسماجت بر روی پوست و بافت چربی بینی تاثیر می گذارد و عملی بر روی استخوان بینی انجام نمی دهد.

لیفتینگ بینی استخوانی

پلاسما جت بینی قبل و بعد

پس از آنکه پلاسما تراپی انجام دادید، بلافاصله متوجه جمع شدن پوست خود می شوید. معمولا تا چند روز تورم و قرمزی روی بینی خود خواهید داشت. پس از رفع این عوارض، متوجه تغییر بینی خود و جمع شدن و کوچک شدن آن می شوید. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، پس از انجام پلاسما تراپی قسمت کلوملای بینی به طور قابل توجهی با سمت بالا جمع شده است.

هزینه پلاسما جت بینی

قیمت پلاسما جت بینی

قیمت خدمات پلاسما جت برای بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه نهایی را میتوان نوع دستگاه مورد استفاده و دستمزد پزشک دانست. در واقع هر چقدر تخصص، مهارت، تجربه و آگاهی پزشک به انجام این عمل بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز به همان نسبت افزایش پیدا می کند. البته مواردی همچون موقعیت جغرافیایی کلینیک، تجهیزات و خدمات ارائه شده نیز از جمله این موارد تاثیرگذار در تعیین هزینه نهایی می باشد. هر چند که در مقایسه با عمل جراحی بینی، قیمت پلاسما تراپی بسیار پایین تر می باشد.

عوارض پلاسما جت بینی چیست

وقتی در نظر دارید که از پلاسماجت بینی برای رسیدن به یک بینی خوش فرم و زیبا استفاده کنید، باید بدانید که این عمل نیز همانند سایر روش های زیبایی، عوارضی را با خود به همراه دارد. آگاهی از این عوارض کمک می کند تا با آگاهی بیشتری به سراغ بهره گیری از این روش ها بروید. این عوارض عبارتند از:

  • امکان احساس بیش از حد گرما در حین انجام عمل وجود دارد.
  • تورم پس از عمل نیز از جمله شایع ترین عوارض پلاسما جت می باشد. که البته موقتی می باشد و پس از یک هفته از بین می رود.
  • احتمال تغییر رنگ پوست وجود دارد که البته این عارضه نیز موقتی می باشد.

عوارض پلاسما جت بینی چیست

ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است ؟

آن دسته از افرادی که در سنین رشد قرار دارند، در صورتی که به سراغ پلاسما تراپی بینی، برای رسیدن به یک بینی خوش فرم و زیبا میروند، باید بدانند که در این صورت ماندگاری پلاسماجت بینی برای آنها تقریبا دائمی می باشد. مگر اینکه به دلایل مختلفی از جمله شرایط محیطی و ژنتیکی با تغییراتی مواجه شوند. هر چند که پس از گذشت چند سال برای ترمیم پلاسما جت خود باید به کلینیک زیبایی مراجعه نمایند. دقت داشته باشید که  آن دسته از افرادی که در سنین رشد قرار دارند در صورتی که به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه نمایند و در صورت بهره گیری از تکنیکی خاص، میتوانند به مدت سه سال از ماندگاری پلاسما جت بینی خود بهره مند شوند.  اما پس از گذر از سن رشد در صورت نیاز با یک جلسه ترمیم دائمی خواهد شد.

پلاسما جت

مراقبت های بعد پلاسما جت بینی

بعد از انجام پلاسما تراپی بینی باید توجه خاصی به پوست بینی خود داشته باشید. اگر نکاتی که در ادامه می گوییم رعایت کنید، نتیجه خوبی از پلاسا جت خواهید گرفت:

۱- از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید خودداری نمایید. و یا در صورت اجبار، از کلاه افتابگیر استفاده کنید.

۲- تا ۲۴ ساعت از هیچ گونه مواد ارایشی بر روی پوست خود استفاده نکنید.

۳- از ماساژ و خاراندن بینی خود خودداری کنید.

۴- پمادهای تجویز شده توسط دکتر را به طور منظم استفاده کنید.

۵- تا دو هفته از گرفتن دوش آب گرم و سونا خودداری کنید.

منبع : مطب زیبایی روژا

29+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط