بعد از تزریق ژل لب چه کنیم؟

بعد از تزریق ژل لب چکار کنیم؟

امروزه اگر نگاهی به اطراف بیاندازیم متوجه می شوید که تزریق ژل لب در میان اطرافیانمان بسیار باب شده است و افراد زیادی برای انجام ان به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند. تزریق ژل در لب لبهای شما را پر و خوش فرم می کند. اما اگر ندانید با عواقب بعد از تزریق ژل چطور رفتار کنید ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاورد. در این مقاله انواع عوارض جانبی بعد از تزریق ژل فیلر به لب و راه های درمان آن ها را برای شما گردآوری کرده ایم.

ورم بعد از ژل لب تا چند روز باقی می ماند؟

شاید باور این مسئله برای بسیاری از افراد کمی سخت باشد. اما ورم پس از تزریق ژل لب جزئی جدایی ناپذیر از تزریق ژل لب به حساب می آید که تمامی افراد پس از تزریق ژل با آن روبرو می شوند. به همین دلیل معمولا توصیه می شود بلافاصله پس از تزریق ژلب از کیسه های آب سرد استفاده نمائید. این مسئله کمک می کند تا تورم و کبودی که پس از انجام این عمل در ناحیه لب ظاهر می شود تا حدود زیادی کاهش پیدا کند و حتی ظاهر نشود. معمولا این تورم تا چند روز باقی می ماند و بدون اینکه کوچکترین مشکلی را برای افراد به وجود آورد از بین میرود از همین رو نیازی نیست نگرانی زیادی در این راستا داشته باشید.

ورم بعد از تزریق ژل لب

ورم غیر طبیعی لب بعد از تزریق ژل

ورم بعد از تزریق ژل در لب به طور معمول تا ۳-۴ روز پس از تزریق از بین می رود و نتیجه نهایی مشخص می شود. ورم لب ممکن است به صورت یکنواخت همه لب را درگیر کند و یا بخشی از لب متورم از تر بخش دیگرش باشد. در هر صورت اگر ورم لبهایتان تا ۱ هفته و نهایتا ۲ هفته پس از تزریق از بین نرفت، حتما به پزشک مراجعه کنید. ورم غیر طبیعی ممکن است ناشی از عفونت، تزریق نامناسب ژل و یا انتخاب ژل نامناسب باشد.

ورم غیر طبیعی لب بعد از تزریق ژل

علت کبودی بعد از تزریق ژل لب

یکی دیگر از عوارضی که افراد پس از تزریق ژل لب با آن روبرو می شوند کبودی است. در واقع بروز کبودی به علت پاره شدن برخی مویرگ ها در مسیر ورود سوزن به پوست می باشد و ظهور ان کاملا طبیعی است. اما نکته اینجاست که تنها اقدامی که برای جلوگیری و یا کاهش کبودی ها میتوان صورت داد، کمپرس سرد بعد از تزریق ژل لب می باشد. این کیسه تاثیر بسیار زیادی در این راستا داشته و کبودی ها در مدت کوتاه چند روزه از بین می برد. اما باید بدانید مراجعه به پزشک و تزریق ژل لب توسط پزشکی متخصص و باتجربه و البته کلینیکی معتبر و مجهز باعث می شود افراد نسبت به تمامی اقدامی که عوارض را کاهش دهد آگاه می کند و همین مسئله تاثیر بسیار زیادی در دریافت نتیجه مطلوب خواهد داشت.

کبودی بعد از تزریق ژل لب

علت درد بعد از تزریق ژل لب

طبیعی است که در روند تزریق با ورود سوزن در پوست درد کمی احساس کنید. این درد عصب های نواحی مرتبط با تزریق را تحریک کرده و حتی در صورت برطرف شدن اثر بی حسی موضعی نیز ممکن است احساس درد داشته باشید. درد بعد از تزریق ژل لب اگر در طی ۲-۳ روز بهبود یابد، طبیعی بوده و در اثر پاره شدن مویرگ ها و تخریب جزئی بافت پوست توسط سوزن و همچنین ورود یک ماده غریبه به پوست به وجود می آید. اما اگر این درد در این مدت کاهش نیابد و یا بدتر شود، ممکن است مشکلی مانند عفونت وجود داشته باشد که در این صورت باید در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

تبخال بعد از تزریق ژل لب

تبخال یکی دیگر از عوارض نه چندان شایع بعد از تزریق ژل لب است. هر چند که برای درمان این مشکل راه حل های زیادی پیش روی افراد قرار دارد. اما نکته اینجاست که با وجود کبودی و تورم نمیتوان مانور زیادی برای از بین بردن این مشکل داشت. اما به طور کلی استفاده از کرم ها و لوسیون هایی که برای درمان این مشکل از جانب پزشک توصیه می شود تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن آن دارد. از همین رو مراقبت های پس از تزریق ژل لب را جدی بگیرید. این مراقبت ها بخشی از روند درمان بوده و عدم رعایت کردن آنها تاثیر بسیار زیادی در نتیجه دلخواه خواهد داشت.

تبخال بعد از تزریق ژل لب

خارش و خشکی لب بعد از تزریق ژل لب

برخی افراد پس از تزریق ژل در لبهایشان دچار خشکی لب می شوند. این عارضه که ممکن است تا ۱ ماه هم باقی بماند، کم اهمیت به نظر می آید، اما می تواند آزاردهنده باشد. علت خشک شدن لب ها پس از تزریق ژل این است که بدن در حال کنار امدن با ماده جدید و تازه وارد است و به همین دلیل واکنش هایی نشان می دهد که باعث ایجاد عارضه های مختلف می گردد. اگر ژل لب باعث خشک شدن لبهایتان شد، به صورت مداوم از مرطوب کننده ها و نرم کننده ها بر روی لب هایتان استفاده کنید و از خیس کردن لب ها با زبان خودداری کنید. همچنین مصرف ویتامین E باعث کاهش خشکی لب هایتان خواهد شد.

خشکی لب بعد از تزریق ژل لب

بی حسی لب بعد از تزریق ژل

قبل از تزریق فیلر در لب برای کاهش درد تزریق از روش های مختلفی استفاده می شود که رایج ترین انها کرم بی حسی است. چند دقیقه قبل از تزریق پزشک لب ها را با پماد بی حسی موضعی بی حس می کند. تاثیر این پماد ممکن است تا بعد از تزریق هم ادامه داشته باشد. همچنین یعضی از فیلر ها در ترکیبات خود دارای لیدوکائین هستند تا فرد درد کمتری احساس کند. وجود لیدوکائین یکی دیگر از دلایل بی حس لب پس از تزریق ژل است. البته نهایتا پس از ۱ ساعت این بی حسی از بین می رود.

حساسيت بعد از تزريق ژل لب

هر عمل پزشکی ممکن است واکنش بدن را در پی داشته و شخص را دچار حساسیت کند. ژل لب نیز از این قاعده مستثنا نیست و ممکن است برخی افراد به ژل فیلر حساسیت نشان دهند. حساسیت به ژل لب ممکن است با ورم غیر طبیعی، عفونت، خشکی و پوسته پوسته شدن پوست لب ها و … نمایان شود. بهترین کار این است که قبل از تزریق با پزشک خود در مورد این عوارض مشورت کرده تا در صورت بروز هر عارضه بدانید چه اقدامی باید انجام دهید.

عوارض تزریق ژل لب

علائم عفونت بعد از تزریق ژل لب

عفونت لب ها پس از تزریق ژل از مواردی است که در صورت بروز باید به پزشک مراجعه کنید. نکته اینجاست که برخی علائم عفونت که شامل تورم، قرمزی و درد پس از تزریق ژل می توانند طبیعی باشند و حتما علامت عفونت نیستند اما در صورتی که این علائم با گذشت زمان بهبود پیدا نکرد و یا حتی بدتر شد، باید احتمال وجود عفونت را بدهید. از دیگر علائم عفونت ناشی از ژل لب داغی پوست در محل عفونت و یا تب است. اگر بعد از تزریق شک داشتید که دچار عفونت شده اید یا نه بهترین کار مراجعه به پزشک است. پزشک برای درمان عفونت آنتی بیوتیک تجویز می کند و شما را با راهکارهای دیگر درمان عفونت آشنا می کند.

عفونت بعد از تزریق ژل لب

سفت شدن لب بعد از تزریق ژل

یکی از عوارضی که ممکن است بر اثر تزریق فیلر در لب با آن مواجه شوید، سفت شدن لب است. ژل فیلر هایی که غلظت بالایی دارند ممکن است باعث شوند لب هایتان سفت شود. همچنین برخی از ژل ها تمایل به جذب آب زیادی دارند که در نتیجه جذب آب زیاد ژل در زیر پوست سفت می شود. اگر سفت شدن لب ناشی از مواردی که گفتیم باشد، جای نگرانی نیست و با ماساژ ملایم محل تزریق این عارضه نهایاتا تا ۳-۴ هفته رفع می شود. اما اگر سفت شدن لب دلیل مانند تزریق غیر یکنواخت و یا تزریق سطحی باشد، باید پزشک خود را در جریان قرار دهید که بدانید با ماساژ این عارضه درمان می شود و یا نیاز است از آنزیم هیالورونیداز استفاده کنید.

گلوله شدن بعد از تزریق ژل لب

گلوله شدن ژل در لب به علت تزریق ژل نامناسب در لب اتفاق می افتد. ژل فیلر مخصوص لب غلظت کمی دارد و مواد تشکیل دهنده آن دانه ریز هستند. اگر از ژل هایی که مخصوص تزریق در لب نیستند استفاده شود، ژل در زیر پوست گلوله گلوله می شود و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند. اگر دچار این عارضه شدید، به پزشک مراجعه کنید تا با تزریق آنزیم هیالورونیداز ژل را از لبتان تخلیه کند.

گلوله شدن بعد از تزریق ژل لب

 

هماتوم بعد از تزریق ژل لب

هماتوم به نوعی کبودی و خونمردگی می گویند که در طی آن خونریزی زیادی رخ می دهد. افرادی که تحت درمان هستند و از ضد انعقادها استفاده می کنند، ممکن است پس از تزریق ژل لب دچار هماتوم شوند. برای جلوگیری از ایجاد این عارضه حتما قیل از تزریق پزشک را از وضعیت سلامتی خود و داروهایی که استفاده می کنید آگاه کنید.

هماتوم بعد از تزریق ژل لب

منبع: مطب پوست مو زیبایی روژا

4+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط