بعد از مزو

بعد از مزوتراپی چه باید کرد

بسیاری از ما بر این عقیده ایم که پس از اتمام عمل جراحی و یا تزریق محلول مزوتراپی همه چیز تمام شده و فرآیند درمان خود به خود صورت می گیرد. باید بدانید که این یک باور غلط است که در ذهن بسیاری از ما شکل گرفته است. در واقع پزشکان مراقبت های بعد از عمل را همواره بخشی از روند درمان می دانند و تاکید بسیار زیادی بر آن دارند. از همین رو با توجه به اهمیت بالای این مسئله در نظر داریم در این مقاله به شرح توضیحاتی در این زمینه بپردازیم. از همین رو توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مزوتراپی پوست صورت

بعد از مزوتراپی چه کارهایی انجام دهیم

اولین اقدامی که پس از انجام هر مزوتراپی باید صورت داد این است که حتما به همراه یکی از اقوام به کلینیک مربوطه مراجعه نمائید تا پس از اتمام کار خود مجبور به رانندگی نباشید. یا اگر با مشکلی روبرو شدید بلافاصله بتوانید برای درمان آن چاره ای بیاندیشید. در نظر گرفتن مراقبت هایی که پس از تزریق مواد نیز توصیه می شود از جمله مهمترین مسئله ایست که باید به آن اهمیت دهند. برای اینکه نسبت به این مسائل اطلاعات بیشتری بدست آورید معمولا توصیه می شود که قبل از هرگونه اقدامی با پزشک مربوطه جلسه مشاوره ای را ترتیب داده و تمامی سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده مطرح نمائید.

مراقبت های بعد از مزوتراپی

همانطور که گفته شد مراقبت های بعد از مزوتراپی به عنوان بخشی از روند درمانی شناخته می شود و اهمیت دادن به آن جزء مهمترین اقداماتی است که باید صورت دهید. از همین رو در این قسمت برخی از نکات مهم را خدمت شما مطرح می کنیم:

  • از قرار گرفتن زیر نور مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
  • کیسه های آب یخ را بلافاصله پس از اتمام عمل تزریق بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید.
  • به مدت دو روز از انجام کارهای سنگین خودداری نمائید.
  • از کرم های ضد آفتاب بر روی پوست خود بهره گیرید.
  • داروهای تجویز شده را در ساعات و زمان مشخص مصرف نمایند.

تزریق مزوتراپی به پوست

مشکلات بعد از تزریق مزوتراپی

همانطور که در جریان هستید هر عمل زیبایی مزایا و معایبی را با خود به همراه دارد. همین مسئله باعث شده تا افراد برای انجام عمل های زیبایی همواره احتیاط هایی را رعایت نمایند. این مسئله در رابطه با مزوتراپی نیز صدق می کند از همین رو افراد به دنبال آن هستند تا نسبت به خطرات بعد از مزوتراپی اطلاعات مناسبی بدست آورند. در این راستا باید بدانید که مراجعه به پزشک متخصص و باتجربه در کاهش عوارض و خطرات مزوتراپی تاثیر بسیار زیادی دارد.

تزریق به اندازه و در نقطه ای مناسب از جمله مواردی است که میتواند افراد را از شر هرگونه خطر در امان نگهدارد. همچنین عدم سازگاری برخی از محلول ها با بدن افراد میتواند مشکلات بسیار ناگواری را با خود به همراه داشته باشد. از همین رو همواره توصیه می شود به سراغ محلول هایی با خاصیت هیالورونیک اسید بروید که به دلیل موجود بودن آن در بدن؛ سازگاری بالایی از خود نشان می دهد.

بعد از مزوتراپی

نتیجه تزریق مزوتراپی

برای اینکه بتوانید میزان نتیجه گیری بعد از مزوتراپی را مشاهده نمائید، باید به مدت ۴ هفته صبور باشید. زیرا پس از تزریق این محلول ها به ناحیه مورد نظر تورم و کبودی هایی در ناحیه مربوطه ایجاد می شود که البته در مدت زمانی دو الی سه روز از بین می روند. و پس از آن فرآیند بهبود روش موجود آغاز می شود. در این زمان افراد هر روزه شاهد تغییراتی بر روی پوست خود خواهند بود. اما نتیجه دلخواه چیزی حدود یک ماه زمان نیاز دارد. این نتیجه در حدود یکسال ماندگار خواهد بود و پس از آن افراد برای ترمیم دوباره باید به پزشک مربوطه مراجعه نمایند و  هزینه ای جدا پرداخت نمایند.

 

منبع : کلینیک زیبایی روژا

2+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط