کیت پی آرپی چیست

کیت پی آرپی چیست

پی آر پی در واقع همان پلاسمای غنی شده از پلاکت است که درخون انسان نیز موجود است. پلاکت ها جزء مهمترین منابع رشد سلولی در بدن هستند. پلاکت ها دارای پروتیین و فاکتورهای مهمی در بدن هستند که درترمیم بافت‌های بدن بسیار موثر می‌باشند. در اصل پلاکت‌ها در محل آسیب‌دیده از بدن با آزاد کردن این فاکتورهای رشد ادامه مسیر ترمیم را سرعت می‌بخشند که البته این کار در سنین بالاتر باعث افزایش شادابی وطراوت پوست نیز میشود. در انجام پی آرپی ابتدا مقداری خون از بیمار گرفته می‌شود، در سانتریفیوژ قرار داده و سپس پلاکت ها تزریق می‌شوند. انواع کیت پی آر پی ایرانی عبارتند از :

کیت پی آر پی ایرانی (مارک‌های استاندارد ورویاژن)

همانطور که می‌دانید پی آر پی یا همان پلاسمای غنی شده از پلاکت، غلظت بالایی از پلاکت‌ها را در حجم کوچکی از پلاسمای خون دارد. که غلظت آنها ۲تا۸ برابر غلظت پلاکت در خون کامل است. برای تهیه پی آر پی میتوان از۲ نوع کیت استفاده کرد این کیت‌ها یا با پایه ظرف هستند و یا با پایه ژل. کیت های اب پایه ظرف می‌توانند غلظت های پلاکتی را در حدود ۴ تا ۸ برابر ایجاد کنند که این عمل در کیت‌های باپایه ژل حداکثر می‌توانند غلظت ۲ برابری ایجاد کنند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که غلظت ۲ برابری پلاکت در کیت‌های با پایه ظرف شاید برای درمان تزریق در مفصل مناسب وکافی باشند ولی برای استفاده در فیلدهای زیبایی مانند رویش مو، جوانسازی پوست خیلی گزینه مناسبی نخواهند بود. پس حتما قبل از انجام این کار مشورت کنید.

کیت پی آر پی ایرانی (مارک‌های استاندارد ورویاژن)

 

انواع مارک کیت پی آرپی (مای سلز، رژن لب و BD)

کیت های پی آر پی داری انواع مختلف ایرانی و خارجی هستند که از جمله آنها می‌توان به مای سلز، رژن لب و BD اشاره کرد. سال پیش در ایران از دو برند کاملا معتبر کیت‌های با پایه ژل استفاده می‌کردند که از جمله آنها می‌توان به رژن لب (rejenlab) و بیوزل(Bio jel) اشاره کرد. کیت های پی آر پی رژن لب به‌وسیله یک کمپانی سوئیسی تولید می شود که یک برند شناخته شده محسوب می‌شود. و همچنین کیت های پی آر پی بیوژل ساخت کشور آمریکا هستند که از طریق سوئد وارد ایران می‌شوند. هر دو مدل از این کیت ها می‌توانند غلظت پلاکتی حدودا ۲ برابری را ایجاد کنند. در حال حاضر هیچ یک از کیت‌ها و برند‌های مطرح به صورت اصلی و معتبر در ایران وجود ندارد و همگی از تولیدات کشورهای دیگری همچون چین هستند.

انواع مارک کیت پی آرپی (مای سلز، رژن لب و BD)

قیمت کیت های پی آر پی

قیمت و هزینه کیت های پی آر پی در مراکز مختلف متفاوت است که معمولا به عوامل زیادی همچون هزینه دستمزد پزشکان متخصص، امکانات داخل کلینیک، نوع ایرانی وخارجی آن و مقدار مصرف کیت‌های پی‌آرپی بستگی دارد. بیشترین درجه خالص از پلاکت غنی شده در روش پی‌آرپی معمولا از طریق کیت‌هایی است که با کیفیت و روش اماده‌سازی صحیح تولید شده اند. در کلینیک های تخصصی پوست و زیبایی، معمولا متخصصین با سابقه و حرفه ای و کاربلد با بهره گیری از تجهیزات و امکانات پیشرفته اقدام به آماده‌سازی و تزریق پی آر پی باکیفیت جهت ترمیم مشکلات پوستی و ترمیم موهای آسیب دیده می‌کنند. هزینه درمانی معمولا ۴۵۰ هزار تومان به ازای استفاده از هر کیت مصرفی است که معمولا این تعداد به تجویز پزشک و همچنین محل تحت درمان بیمار بستگی دارد. طبیعتا هر قدر وسعت آن ناحیه بیشتر باشد تعداد کیت بیشتری لازم است.

منبع: کلینیک زیبایی روژا

12+

Tags :

مژده طهماسبی

نظرات No Comments

مطالب مرتبط